President's Cake, The
Silent Friend
Love Me Tender
Divine Comedy
Resurrection

Nieuws

donderdag 9 april 2026

FJORD, SHEEP IN THE BOX en ALL OF A SUDDEN geselecteerd voor Cannes 2026

Drie films van September Film zijn geselecteerd voor het Cannes Film Festival 2026. Geselecteerd voor de officiële competitie zijn FJORD van Cristian Mungiu, SHEEP IN THE BOX van Hirokazu Kore-eda en ALL OF A SUDDEN van Ryûsuke Hamaguchi. 

FJORD – Cristian Mungiu
Een vroom Roemeens-Noors gezin verhuist naar een dorp in een afgelegen fjord, waar ze een hechte band opbouwen met hun buren. Wanneer hun tienerdochter Elia met blauwe plekken op school verschijnt, zet ​​de gemeenschap vraagtekens bij de traditionele opvoeding van het stel.

De eerste Engelstalige film van Cristian Mungiu (4 Months, 3 Weeks and 2 Days) met Renate Reinsve en Sebastian Stan in de hoofdrollen.

SHEEP IN THE BOX – Hirokazu Kore-eda
De nabije toekomst. Een rouwend echtpaar heeft onlangs hun zoon verloren. Dan nemen ze een levensechte robot, die identiek is aan hun overleden kind, in huis.

Haruka Ayase en Kotaro Daigo vertolken de hoofdrollen in de nieuwe film van Hirokazu Kore-eda (Shoplifters, Monster).

ALL OF A SUDDEN – Ryûsuke Hamaguchi
Marie-Lou Fontaine is directeur van een verzorgingstehuis in een buitenwijk van Parijs waar ze, ondanks de onvrede van haar team, de 'Humanitude'-methode toepast. De ontmoeting met Mari Morisaki, een terminaal zieke Japanse toneelschrijfster, verandert haar leven. Samen maken ze van het tehuis een symbool van verzet en menselijkheid tegen de beperkingen van het systeem.

In de nieuwe film van Ryûsuke Hamaguchi (Drive My CarEvil Does Not Exist) spelen Virginie Efira en Tao Okamoto de hoofdrollen.

Alle films zullen in de loop van dit jaar in de Nederlandse bioscopen verschijnen. De 79e editie van het Cannes Film Festival vindt plaats van 12 t/m 23 mei.

Resurrection